PCI – Kvalita a inovace jsou naším klíčem k úspěchu

"Výroba a prodej syntetických materiálů pro stavební průmysl a prvotřídní poradenství".

S tímto podnikatelským záměrem zakládali Hans W. Schulz, obchodník z Frankfurtu a Karl Strehle, inženýr z Augsburgu v roce 1950 společnost Poly-Chemie-Ingeniergesellschaft mbH. Už o rok později pronikli zakladatelé úspěšně na trh s přísadou do betonu Beton-Emulsion. O čtyři roky později už produktová řada PCI zahrnovala 54 produktů.

Úspěšný příběh PCI v oblasti lepidel na obklady a dlažby začal v roce 1959, kdy bylo na trh uvedeno první cementové lepidlo pro lepení keramických obkladů a dlažeb tenkovrstvým způsobem PCI FT-Klebemörtel. V následujících letech se společnost PCI soustředila na průkopnický vývoj flexibilních lepidel s cílem vytvořit komplexní systém lepidel na obklady a dlažby. Od uvedení prvního vysoce flexibilního speciálního lepidla na keramické obklady a dlažby PCI-Flexmörtel v roce 1981 zaujala společnost PCI čelní místo na trhu v oblasti lepidel na obklady a dlažby.

V sedmdesátých letech minulého století pracovala společnost PCI na vývoji lepidel na obklady a dlažby a materiálů s hydroizolační funkcí, a stala se tak nesporným lídrem v této technologii. Současně byl na sádrové podklady poprvé použit bezrozpouštědlový PCI penetrační nátěr. Jako doplňková činnost byl v šedesátých letech zahájen vývoj a výroba těsnicích hmot. Produktové značky jako PCI Silcoferm, PCI Elritan a PCI Escutan se staly synonymem perfektních těsnicích řešení. Nedávno se společnost PCI profilovala vývojem produktu na bázi nanotechnologie s lehčeným plnivem: PCI Nanolight.

Díky nepřetržitému zlepšování a neustálému vývoji produktů úspěch PCI stále pokračuje a je symbolem inovací a kvality již 60 let.