Stavebnictví budoucnosti - unikátní projekt 3D tisku

Společnost Scoolpt, vedená sochařem Michalem Trpákem, připravuje naprosto unikátní projekt, který využívá pro stavbu domu přelomovou technologii v podobě 3D tisku. Experimentální tištěný dům Prvok od Buřinky v sobě spojuje nové technologie a neotřelou, organickou architekturu. Největší výhodou 3D tisku je bezesporu jeho volnost oproti konvenčnímu stylu výstavby. Díky této technologii tak mohou vznikat nevšední stavby moderní architektury, které do teď díky klasickým stavebním prvkům a postupů nebylo možné realizovat nebo byly finančně extrémně náročné.

 

Jsme velmi hrdí na to, že se naše společnost stala hlavním technickým partnerem projektu. Celý objekt je vytištěný pomocí speciální betonové směsi MasterFlow 3D 100 od divize Master Builders Solutions. Vývoj této unikátní směsi byl velmi náročný, nicméně se ho povedlo dokončit ve velmi krátkém čase, přestože na materiál byly kladeny složité a často protichůdné požadavky. Musel být dobře čerpatelný, ale současně tixotropní (nesmí stékat), s rychlým náběhem pevnosti, a to jak počáteční, tak konečné. Zároveň musel být schopný dostatečně propojit jednotlivé vrstvy během tisku. Speciální malta pro 3D tisk obsahuje polypropylenová mikrovlákna a má omezené smrštění pro zamezení vzniku trhlin.

 

Díky tomu, že je naše společnost nejkomplexnějším dodavatelem stavebních hmot na našem trhu, našlo v rámci projektu uplatnění mnoho dalších produktů. Ať už to jsou membránové střešní izolace značky Master Builders Solutions, tak i produkty pro realizace podlah nebo koupelen značky PCI.

Potvrdilo se tak, že jsme schopni najít kvalitní řešení pro jakýkoliv typ stavby.