NOVÁ PŘÍLEŽITOST I PRO VÁS!

Co je vlastně dotační program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM?

Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energií v rodinných a bytových domech. V rámci programu jsou podporována opatření, která vedou ke snížení energetické náročnosti budov, a to zejména formou zateplení obvodových plášťů a výměny výplní stavebních otvorů (oken a dveří). Dále je podporována výstavba nových budov s velmi nízkou energetickou náročností (budov blížících se pasivnímu standardu), výměna neekologických zdrojů tepla za efektivní, ekologicky šetrné zdroje (například kotel na biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel)a instalace technologií využívajících obnovitelné zdroje energie a rekuperace tepla z odpadního vzduchu (solární termické a fotovoltaické systémy a jednotky nuceného větrání s rekuperací). 

Princip přiznání výše dotace je velmi jednoduchý. Čím více je snížena energetická náročnost budovy po realizaci opatření, tím větší je i míra finanční podpory. 
Vybírat můžete z několika programů podle typu stavby:


RODINNÉ DOMY

Zateplení, novostavba, výměna kotlů a kamen, solární systémy, fotovoltaika, rekuperace, dešťová a odpadní voda, …

BYTOVÉ DOMY

Zateplení a novostavba domu, nákup bytu, kotle a tepelná čerpadla, solární systémy, fotovoltaika, dešťová a odpadní voda, …

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT

Až 240 tisíc na zateplení a instalaci solárního systému na ohřev vody pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy, ...


Potřebujete poradit? Neváhejte kontaktovat našeho projektového maznažera!
Rostislav Horníček
, projektový manažer – mobil: +420 602 310 880  |  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VZORNÍK ODSTÍNŮ PCI PODLE NCS KÓDŮ SCHVÁLENÝCH PRO PROGRAM NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2023

V rámci programu Nová zelená úsporám bylo definováno téměř 300 přírodních barev definovaných v systému NCS, který je závaznou podmínkou pro čerpání dotace.
Vzorník PCI Color Sensation skýtá téměř 400 odstínů, ze kterých je 150 odstínů ekvivalentních pro čerpání dotace NZÚ (v rámci odchylky ΔE 5).


Vybírat tak můžete z níže uvedených odstínů, pokud však zatoužíte po jakémkoli jiném odstínu ze seznamu NCS, schváleném pro dotační program NZÚ, vyrobíme Vám jej „na míru“.

Vzorník schválených odstínů PCI a seznam všech schválených NCS odstínů si můžete stáhnout v PDF níže.

Seznam SVT kódů pro PCI MultiTherm

Níže naleznete také ke stažení v PDF i seznam SVT kódů registrovaných výrobků PCI MultiTherm® v kategorii Kontaktních zateplovacích systémů v programu Nová zelená úsporám.

Naše systémy je možné navrhovat pro oblasti zateplení a novostavba. Zateplovací systémy PCI naleznete v seznamu registrovaných výrobků. A to i přesto, že v programu Nová zelená úsporám není nutná registrace výrobků ETICS.
Vzorník odstínů PCI podle NCS kódů schválených pro program NZÚ 2023, seznam všech schválených odstínů NCS pro program NZÚ 2023
Stáhnout nyní
Prohlášení výrobce materiálu – ekvivalentní odstíny PCI ke schváleným odstínům podle NCS kódu jsou v povolené odchylce ΔE 5
Stáhnout nyní
Seznam SVT kódů registrovaných výrobků PCI MultiTherm® v kategorii Kontaktních zateplovacích systémů v programu Nová zelená úsporám
Stáhnout nyní
Kontakt