Sika a MBCC spojují své síly!
Chrudim, 3. května 2023

Master Builders Solutions CZ s.r.o. oznamuje, že se s okamžitou platností stává součástí společnosti Sika. Akvizice MBCC Group, do které společnost patřila se svými značkami PCI, THOMSIT a Master Builders Solutions byla společností Sika dokončena 2. května 2023. Sika dokončila akvizici skupiny MBCC Group poté, co obdržela všechna potřebná povolení regulačních orgánů. Touto vysoce komplementární transakcí Sika posiluje svou působnost ve všech regionech a rozšiřuje nabídku produktů a služeb včetně podpory udržitelné transformace stavebnictví. Akvizice zahrnuje všechny společnosti skupiny MBCC Group po celém světě, které jsou nyní součástí skupiny Sika. Akvizice v rámci České republiky zahrnuje společnost Master Builders Solutions CZ, s.r.o. a místně zastoupené značky PCI, THOMSIT a část skupiny produktů Master Builders Solutions. Tato akvizice se netýká části produktů – přísady do betonu, které jsou vyčleněny v samostatnou, dále fungující nezávislou společnost.

Thomas Hasler, generální ředitel společnosti Sika: "Dnešek je pro společnost Sika historickým dnem. Jsme rádi, že můžeme přivítat zaměstnance MBCC Group v rodině Sika. Vydáváme se na vzrušující cestu a budeme pokračovat v příběhu růstu společnosti Sika. Díky našim rozsáhlým zkušenostem s integrací společností úspěšně propojíme společnosti Sika a MBCC Group a spojíme naše silné stránky, abychom vytvořili novou referenci v oboru stavební chemie. Společně budeme našim zákazníkům poskytovat prvotřídní servis a vyvíjet inovativní, udržitelná řešení."

Touto transakcí Sika posiluje svou růstovou platformu rozšířením své nabídky produktů a řešení ve čtyřech z pěti klíčových technologií a v sedmi z osmi cílových trhů společnosti Sika. Zákazníci budou mít prospěch z rozšířené a efektivnější distribuční sítě na všech stavebních trzích.
Kontakt